Tam gdzie Cyberpunk spotyka Świat Mroku…

Temat: Konflikt

Nastrój: Gotyck – Punk. Night City jest wyjęte rodem z oWoDa jeśli chodzi o założenia typu klimat. Wszystko jest bardziej wyjaskrawione poprzez ten kontrast.

Inspiracje: Night City z Cyberpunk2020, Gotham City z Batman: the Begining, miasta ze starego Świata Mroku, slumsy z Akira, Sin City, Ghost In the Shell

W Świecie Mroku Night City jest nie tylko miejscem znanym z Cyberpunka przed rewolucjami cybernetycznymi. To coś jakby miasto-gdziekolwiek, mające po trochu cech wszystkich miast świata, zwłaszcza zaś filmowego Nowego Yorku, Londynu, San Francisco i Los Angeles. Mamy tu więc wszystkie typowe elementy sesji miejskich i jeszcze trochę innych. Jest ogromne wielopoziomowe metro gdzie można się zgubić. Są autostrady gdzie odbywają się pościgi, jest korporacyjne centrum miasta i są slumsy gdzie niezapuszczaną się obcy. Jest egzotyczne Chinatown i kanały w których żyją białe aligatory. W dodatku Night City to miasto konfliktów i kontrastów. Tuż obok wielkich stalowo-szklanych biurowców korporacyjnych i strzeżonych nowych osiedli są slumsy gdzie rządzą gangi a policja boi się zapuszczać.

Night City to miasto konfliktów. Korporacje walczą z mafią o wpływy. Gangi ścierają się między sobą o władzę nad dzielnicą. Politycy mają na pieńku z korporacjami ze względu na faktyczną kontrolę miasta. Policja usiłuje walczyć z przestępcami, pomimo ogromnej bezsilności i korupcji.

Night City to wieżowce i ulice.

W wielkich budowlach ze stali i szkła swoje wojny prowadzą politycy i członkowie korporacji. Ich bronią są obietnice, groźby, wielkie pieniądze i wcale nie mniejsze ryzyko. Wszystko jest jednak prowadzone w białych rękawiczkach i oficjalnie nikt nic złego przecież nie robi. Nieoficjalnie, zaś każdy ma swoje ciemne sprawki i każdy ma swoje sekrety. W ciemnych, ledwo oświetlonych pomieszczeniach zatrudnia się profesjonalnych zabójców do eliminacji konkurencji i fałszuje ważne dokumenty żeby tylko ukryć prawdę. Tu najważniejsza jest władza i wpływy, nic więcej się nie liczy

Stylem wieżowców jest mieszanina Gotyku i Noir – obszerne cienie, wysokie sięgające nieba budynki ozdobione w niepokojący w najlepszym wypadku sposób, ludzie i ich sekrety, trupy w szafach. Tu każdy ma jakieś ciemne sprawki o których nie chce mówić.

 

Na ulicach wszystko toczy się innym rytmem. Gangi walczą o swoje tereny i sfery wpływów, siły korporacji ostrzeliwują się z siłami mafii a zwykli ludzie próbują nie dać się złapać w środek tego wszystkiego. Ulice są brutalne choć nie aż tak niebezpieczne jak mogłoby się wydawać. Jasne, policja się tu nie zapuszcza a gangi walczą o swoje. W gruncie rzeczy jednak rzadko słychać tu wystrzały broni – miejscowi swoje porachunki załatwiają głównie na noże, kastety itp. A do stref walki mało kto się zbliża. Na ulicach nie ważne jest czy masz kasę czy nie. Ważne jest skąd jesteś, kogo znasz i z kim trzymasz. Tu nie możesz być bezstronny, zawsze nawet nieświadomie znajdujesz się po którejś stronie barykady.

Stylistyka ulic to Punk – gangerzy w skórach i irokezach, rozwalone samochody, ogniska w starych beczkach, zdemolowane domy pokryte grafiti, dragi ale też gra w otwarte karty – jeśli coś jest nie tak dajesz komuś po pysku i nie kryjesz się z tym faktem.

 

Night City, jak każda metropolia, składa się z wielu, skrajnie różnych miejsc. Zapraszam was więc na małą wycieczkę po:

Korporacyjnym Centrum Miasta

Downtown

Dzielnicach Kroporacyjnych

Dokach

Strefie Przemysłowej

North Oak

Kanałach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s