bardziej mi chodzi o to jak generalnie będzie wyglądać kampania, czego się spodziewać, jakiego klimatu, motywów

Przychodzi taki czas, że człowiek chce poprowadzić nowej drużynie, nowym ludziom, etc. i (jeśli ma szczęście) zaczynają padać niewygodne pytania, np. takie jak to powyżej.  Żeby być fair wobec graczy wypada na nie odpowiedzieć, choćby po to, żeby wszyscy wiedzieli na co się piszą.

Czego spodziewać się po kampanii?

To doskonałe pytanie milordzie. Kampanie w Exalted mają to do siebie, że są dość nieobliczalne i w związku z tym nie przywiązuję aż tak wielkiej wagi do tego co zaplanowałem na chwilę obecną. To oznacza również, że wymienione powyżej motywy mogą się w ogóle nie pojawić albo ich proporcje mogą się zmienić w trakcie gry. W chwili obecnej kampania zaplanowana jest jako podróż bohaterów, którzy ratują świat przed nadchodzącym kataklizmem ale co z tego wyjdzie to dopiero się okaże. Dlatego też, wszystkie informacje poniżej traktujcie raczej jako pobożne życzenia MG niż 100% pewne opisy tego co się będzie działo.

Klimat

latajace miasto exaltedW znacznej mierze kampania będzie w klimacie tzw. vanilia exalted, tzn. gracze wcielają się w Słonecznych i ratują świat. Norma, standard, klasyk i sztampa. W tej kwestii nie  należy się spodziewać nic szczególnego.

Co więcej kampania będzie mocno przygodowa. Będzie miejsce na zapomniane grobowce, rozpędzone głazy, uciekanie z walących się ruin i inne podobne przyjemności. Wszystko oczywiście w skali EPICKIEJ i godnej Exalted. Potwory, z którymi się zmierzymy będą więc przedwieczne i przepotężne, ruiny zaś będą zawierać niewyobrażalne zagrożenia i bogactwa.

Mogłoby się wydać, że szlajanie się po grobowcach i poszukiwania artefaktów to niezbyt adekwatny temat na kampanię Exalted, a przynajmniej daleki od kanoniczności. Nic bardziej mylnego. Obiecuję, że kampania będzie obejmować „tradycyjne” ratowanie świata i artefakty o niewyobrażalnej mocy.  Wskazówkę o tym jaka będzie kampania macie dołączoną w postaci grafiki obok.

Oczywiście w kampanii nie będzie miejsca i czasu na wszystko, dlatego też wypada z niej stanowczo tematyka wojenna. Nie spodziewajcie się drodzy gracze wielkich bitew oraz gigantycznych armii ścierających się w tle walki ich półboskich dowódców. Niestety, ta tematyka musi poczekać do następnego razu, a przynajmniej do następnego sezonu kampanii.

Motywy

behemothStrasznie ciężko jest mi zawsze pisać o tym jakie motywy znajdą się w kampanii. Na pewno w trakcie gry będzie miejsce na Historie z Pierwszej Ery czyli przebijanie się przez urywki wspomnień Słonecznych z czasów ich świetności. Oprócz tego myślę, że możemy spokojnie liczyć na behemotypotwory takie jak choćby przyjemniaczek obok.

Co więcej? Pewnie znajdzie się 5 minut na magitech oraz na szeroko rozumiane Cuda Pierwszej Ery, w takiej czy innej formie.

Jedna myśl na temat “Kampania Exalted na Roll20

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s