Pewien pomysł na którym z moją lubą ostatnio się zastnawiamy:

Gra fabularna staropolskiego fantasy/sarmackiego fantasy

Na początku XVII wieku historia potoczyła się inaczej. W 1610 roku podczas zdobywania przez polaków Moskwy coś poszło nie tak. Podobno to Lisowczycy weszli gdzieś gdzie nie powinni albo ktoś splądrował coś co lepiej było zostawić. Fakt pozostaje faktem, ze od tego czasu zarówno magia jak i potwory maja się lepiej niż kiedykolwiek.

Mamy rok 1666, sytuacja się nieco ustabilizowała  choć ciężko nazwać ja dobra albo normalna. Cywilizowana część Europy w znakomitej większości zjednoczyła się wokół Papieża(katolicy) albo króla Szwecji Karola Gustawa (protestanci). Ta mniej cywilizowana zaś  obejmująca m.in. Rzeczpospolitą radzi sobie swoimi sposobami.

Rzeczpospolita jaką prezentuje gra w gruncie rzeczy niewiele różni się od tej która prezentuje w swoich powieściach Sienkiewicz czy z nieco współcześniejszych Komuda i Piekara. Panowie szlachta, pojedynki, zajazdy, intrygi, polityka i pijatyka. Z tą różnicą że na Dziwnych Polach nikt się nie śmieje z opowieści o czarownikach, leszych czy ludziach zmieniających się w wilki. Zamiast śmiechu jest strach. No chyba, że jest się Kozakiem Zaporoskim. Wtedy miast strachu jest modlitwa i poszukiwanie święconej szabli na wilkołaki.

 

Podoba się? To w ogóle wygląda grywalnie?

5 myśli na temat “Dziwne Pola

  1. Heh, faktycznie, przynajmniej koncepcyjnie podobne. Choć umknęło mi zupełnie że ktoś kiedyś był stworzył coś podobnego

  2. Heh czyli z cyklu „wszystko już było” 🙂 Wiedziałem że skądś kojarzę tą nazwę.
    Rozpisujcie, rozpisujcie, nie wiem jak inni, ja będę czytał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s