NrRef: Inq/16889456334/AK ++TRANSMISJA POZIOMU EPSILON++
Data: 2478841.M41 (27.06 – przyp.Q)
Do: Inkwizytor Quintilla Drake, Ordo Malleus
Temat: Nowi Akolici
Autor: Percontor-Medicae Omardh Sand

 

Pani, Zgodnie z Twoim rozkazem sprawdziłem nowych akolitów, wysyłając ich do rozwiązania sprawy w dystrykcie Coscarla, Ula Sibellus. Wyniki ich śledztwa uważam, za zadowalające.

Akolici zostali wprowadzeni w sprawę 20.06.815.M41. Odprawa objęła informacje na temat denata oraz podejrzeń jak i cel śledztwa. Następnie odprawiono akolitów.

Akolici skontaktowali się ponownie wieczorem 22.06.815M41 a więc niewiele ponad 24h od momentu rozpoczęcia śledztwa twierdząc, że rozwiązali sprawę i mają winnego oraz dowody.

Muszę przyznać, że byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej wiadomości, niemniej jednak  zgodnie z procedurą przyjąłem raport oraz więźnia. Z raportu zdanego przez grupę wynikało, iż w przybytku Alms House należącym do Kombinatu Tantalos odbywały się zakazane i heretyckie eksperymenty na ludziach. Dołączone do raportu fragmenty tkanek oraz augumentacje biomechaniczne zdecydowanie potwierdzają tą tezę, podobnie jak dokomenty zakodowane na dataslate’ach dołączonych do raportu.  Na tym etapie więc moja opinia na temat nowych akolitów była jak najlepsza, tym bardziej, że to kierownik Alms House – adept imieniem Sybas Moran miał być mózgiem odpowiedzialnym za owo heretyckie przedsięwzięcie.

Przesłuchanie heretyka nie potwierdziło jednakże wersji akolitów. Okazało się bowiem, że Moran był jedynie współpracownikiem heretyckiego technokapłana z sekty Logików, którego nazywał Chirugrigem. Co więcej, owy kapłan miał swoje laboratorium również w Alms House, co umknęło akolitom. Biorąc jednak pod uwagę zarówno fakt, iż było to ich pierwsze zadanie jak i specyfikę postawionych przed nimi celów uważam, że akolici wypełnili swoje zadanie.

Zdecydowano się  na włączenie w sprawę Adeptus Arbites. Szturm Arbitratorów na Alms House poskutkował zgonem Chirurga wraz ze wszystkimi efektami jego eksperymentów. Ujawnił ponadto korupcję w lokalnej stacji Arbitratorów. Sprawą zajęto się a heretyków udających arbitratorów przesłuchano.

Przesłuchania wskazują na to, że Narko-Syndykat zwany Różanym Kartelem był dostawcą chemikaliów niezbędnych Logikom. Nieznane są dalsze powiązania pomiędzy sektą a Narko-Sndykatem. Sugeruje się dalsze zbadanie sprawy.

 

W Imieniu Imperatora,

Omardh Sand

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s