Dziś dla odmiany nie będzie o RPGach. Będzie za to kryptoreklama wydarzenia, które ma miejsce w przyszłym tygodniu w Lublinie. Cytując za oficjalną stroną Jarmarku:

jj

Trzecia edycja Jarmarku Jagiellońskiego odbędzie się w dniach 13- 16 sierpnia 2009 r.

Rękodzielnictwo i rzemiosła, turnieje rycerskie, gry staropolskie, koncerty
Odbywający się w dniach 13-16 sierpnia w Lublinie Jarmark Jagielloński to największe po wschodniej stronie Wisły wydarzenie artystyczno-kupieckie. Unikatowy w skali kraju lubelski Jarmark w swojej formule łączy prezentację wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych twórców tradycyjnych m. in. z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz bogaty program wydarzeń kulturalnych.

W tym roku, tak jak podczas poprzednich dwóch edycji, swoje produkty zaprezentuje ponad 300 wystawców. Nowością będą stoiska z tradycyjną twórczością z Krymu, prezentujące bogatą kulturę Orientu oraz oryginalna huculska ceramika.

Drugim filarem Jarmarku będą wydarzenia kulturalne i artystyczne. Tę część oficjalnie rozpocznie pokaz plenerowego spektaklu „Klątwa” w reżyserii Janusza Opryńskiego na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Następnie Błonia pod Zamkiem zamienią się w miasteczko gier i zabaw staropolskich dla dzieci i całych rodzin. Od czwartku do niedzieli na Placu po Farze będą się odbywały koncerty; w godzinach południowych wystąpią kapele ludowe, a wieczorami gwiazdy muzyki folkowej.

W trakcie trwania Jarmarku będzie można zobaczyć dwie wystawy Muzyki odnalezionej, filmy Andrzeja Bieńkowskiego o muzykantach i tradycyjnych śpiewach na Ukrainie.

Dwa ostatnie dni Jarmarku to Turniej Rycerski, w którym wezmą udział formacje zbrojne z Polski i zagranicy, zorientowane wokół średniowiecznego grodziska rozstawionego na Błoniach. Turniejowi będą towarzyszyły pokazy ptaków drapieżnych, szyku piechoty XV wiecznej oraz bojowy turniej konny (Xiążęca Drużyna). Przez cały czas trwania Jarmarku w różnych przestrzeniach miasta wystąpią artyści ulicy, kuglarze i happenerzy.

Oddzielny moduł stanowi pokaz gier i zabaw staropolskich. W tym roku w jego ramach odbędą się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Palanta Sportowego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s