No i stało się, jesteśmy po pierwszej sesji. Realizacja celów 4,5/6. Nie do końca udało się połączyć postacie ale nie jest źle. Po prostu nie jest tak dobrze jakbym chciał ale to akurat jest do nadrobienia w najbliższym czasie jeszcze.

Przebieg wydarzeń był następujący: W gospodzie położonej o dzień drogi od Zumiki-Mihari – zrujnowanej strażnicy rodu Imperialnego Otomo, będącej obecnie lennem klanu Feniksa spotkali się Kakita Yubei i Agasha Honto oraz Isawa Moreiko. Moreiko podróżowała razem z Honto, przydzielona do obserwowania go, jako że rodzina miała sporo wspólnego z czarnoksięstwem i do „rutynowego” sprawdzenia okolic Zumiki-Mihari z tytułu profesji(Moreiko jest łowcą czarownic Kuni). Honto poszukuje informacji do swoich badań(stara się zsyntezować doktryny magiczne Agasha i Isawa) podczas gdy Yubei szuka chwały, sławy i pieniędzy. Spotkanie w gospodzie jednak nie doprowadza nawet do rozmowy poza tym, że moreiko nieco poobserwowała Kakitę.

Bohaterowie spotykają się ponownie w drodze do świątyni, która pełni funkcję biblioteki gdzie Honto zamierza prowadzić badania. Przedstawiają się, zapoznają i postanawiają razem ruszyć do świątyni. Świątynia okazuje się być całym kompleksem budynków, otoczonych wsią(wieś posiada gospodę i ptaszarnię). Oprócz samej świątyni znajdujemy tam też dom pana Asako Masahiro oraz bibliotekę. Bohaterowie poznają miejscowego mnicha imieniem Ishida oraz dowiadują się że z panem Masahiro będą mogli spotkać się dopiero wieczorem gdyż jest poza domem.

Ulokowawszy się w pokojach Honto rozpoczyna swoje badania, Yubei wybiera się na zwiedzanie okolicy, które zaprowadza go na tarasy poniżej ruin strażnicy(gdzie nota bene maluje) natomiast Moreiko wypytuje mnicha o wydarzenia, które mogłyby wskazywać na obecność złych mocy a następnie rusza do strażnicy zobaczyć co i jak.

Przy strażnicy Moreiko i Yubei ścierają się z pomniejszym Oni przy ruinach świątyni i mocno poranieni docierają spóźnieni na trwającą już kolację. Pan Asako i Honto leczą poranioną Moreiko i przy czarce sake rozmawiają z nią i Yubeim o potworze. Następnie cała czwórka udaje się na kolację. Podczas kolacji wywiązuje się kłótnia na temat doktryny magicznej pomiędzy Honto a młodą shugenja goszczącą w domu o imieniu Isawa Hitomi. Kłótnie przerywa dopiero interwencja Yubeiego, który chcąc włączyć się do dyskusji o historii regionu musi najpierw uciszyć kłótliwych shugenja, co też robi wywołując salwy śmiechu Moreiko i Toritaki Shujiego, który również jest gościem na zamku. Reszta wieczoru mija przy sake i dyskusjach o magii, potworach, legendach i historii regionu. Nieco podpici samuraje i samuraj-ko udają sięna spoczynek, z wyjątkiem pana Kakita, który decyduje się obserwować obejście jednocześnie medytując.

Po porannych ćwiczeniach Yubei udaje się do Isawa Hitomi posłuchać zgodnie z obietnicą na temat doktryny magicznej Isawa, podczas gdy Moreiko i Honto udają się na miejsce gdzie dzień wcześniej miało miejsce starcie z Oni. Ciała demona nie ma, został tylko łeb, co Honto identyfikuje jako powrót ciała demona do Jigkoku. Bohaterowie wracają do domu, gdzie okazuje się że znikły pewne dość cenne zwoje. Pan Asako wyjaśnia bohaterom, że zwoje to legenda o powstaniu mieczy klanowych i miejscu ich powstania, razem z komentarzami. Po krótkiej dyskusji bohaterowie decydują się przeszukać ruiny strażnicy podczas gdy Asako Masahiro obiecuje dowiedzieć się więcej na temat zaginionych zwojów.

Ruiny okazują się być siedliskiem wyjątkowo wrednego Kannsen(spaczony kami żywiołów), który przeraził dość mocno pana Kakitę i „delikatnie” zasugerował bohaterom żeby poszli sobie zanim zrobi im krzywdę, co też czynią. Tym czasem Masahiro dowiaduje się trochę o zwojach i odsyła bohaterów do mnicha Ishidy, który opiekował się nimi osobiście. Yubei decyduje się szukać pomocy medycznej u miejscowych shugenja, Honto próbuje znaleźć metodę walki z Kannsen a Moreiko rozmawia z mnichem, który owszem wie ale chce spotkać się za godzinę (rokugańska godzina to 120 min) na tyłach świątyni, żeby spokojnie pogadać. Moreiko przystaje na układ i medytuje przez pozostały czas. Po upłynięciu umówionej godziny na miejscu mnicha nie ma a służba wskazuje że wyszedł gdzieś z panem Toritaka. bohaterowie czym prędzej zbierają się i ruszają za nimi.

Sceną głównej konfrontacji jest skraj lasu, gdzie Toritaka próbuje wymusić na Ishidzie informacje. Bezskutecznie gdyż przerywają mu bohaterowie. Ostrzegawcza strzała w powietrze i rozpoczyna się rozmowa. Atmosfera gęsta, że możnaby kroić nożem. W końcu Moreiko orientuje isę, że Toriatka nie jest tym za kogo się podaje i dochodzi do walki. Honto nie udaje się, rzucić Jadeitowego Ataku a Moreiko i Yubei obrywają bardzo mocne uderzenia od skażonego samuraja. Sprawę załatwia jednak zaklęcia Ognia rzucone przez Honto, które wysyła mrocznego samuraja spowrotem do Jigkoku.

Ostatnią sceną jest faktyczna rozmowa z Ishidą, który wyjaśnia, że zwoje zawierały historię, legendy i komentarze nt. powstania mieczy klanowych, i tego że powinno ich być 9 (a nie 8) oraz na temat miejsca ich wykucia  – Niebiańskiej Kuźni. Zwoje mają być też jedynie fragmentem większej całości przechowywanej w Shiro Agasha – siedzibie rodu Agasha. Bohaterowie wyruszają więc czym prędzej konno do zamku Agasha…

Ogólnie rzecz biorąc było fajnie. Nieco przy długa ekspozycja no i zdecydowanie niezadowalający poziom narracji ale poza tym ok, Sporo miejsca na interakcje między postaciami, nie do końca wykorzystanego, choć rozmowa Yubei-Moreiko zasługuje na pochwałę(bardzo pewny siebie pojedynkowicz kontra łoowczyni czarownic). Ocena sesji: mocne 4.

2 myśli na temat “Spuścizna Niebiańskiej Kuźni I – zwój

  1. Heh, wyszło całkiem nieźle, jak na tak długą przerwę tak we wspólnym graniu (play-by-forum/GG się nie liczy) jak i w Legendzie jako takiej. 🙂

  2. Dzięki, jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie w nieco dłuższej perspektywie powiedzmy sobie 4-5 sesji czyli na koniec października. na razie jestem dobrej myśli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s